O mnie

Co i jak robię

icon-01

Metody mojej pracy

Nazywam się Konrad Hryniewicz. I żeby być szczerym muszę powiedzieć, że przeszedłem swoją długotrwałą terapię (niepotrzebnie tak długą, ale trafiłem niestety na średniego terapeute) w której na sobie samym doświadczyłem ogromnej psychologicznej zmiany na lepsze. Teraz sam jestem zawodowym psychologiem, a także naukowcem zajmującym się systematycznym rozwojem nauki jaką jest właśnie psychologia.

W czasie naszej miłej współpracy wykorzystam postępy z różnych jej obszarów (psychologia osobowości, zmiany, społeczna, poznawcza i emocji). W moim podejściu do pomocy psychologicznej i zmiany zachowania wykorzystuję teorie i metody działania o udowodnionej naukowo skuteczności oraz długiej tradycji stosowania w niesieniu pomocy ludziom.

W czasie trwania Twojej pozytywnej zmiany skupię się na łagodnym wzmocnieniu w Tobie większej kontroli nad przejawianym zachowaniem, myśleniem, odczuwaniem oraz osiąganiem pożądanych przez Ciebie celów i stanów. Myślę, że nie będzie Cię nic boleć, a nasze spotkania będą samą przyjemnością.

Moja praca skupia się głównie na zmianie zachowania. Dokonuję tego poprzez wykorzystanie technik opierających się na konkretnych teoriach zmiany psychologicznej, czyli ustalonych prawidłowościach funkcjonowania ludzkiej psychiki. Dzięki temu Twoja pozytywna zmiana na lepsze jest bezbolesna i skuteczna. Wypracowane, razem za pośrednictwem tych teorii, efekty pozwolą Ci na cieplejsze poznanie siebie, obszarów możliwych zmian i sposobów wprowadzenia ich we własne życie.

Dzięki takiemu profesjonalnemu zapleczu, lekko i skutecznie kierowana aktywność mentalna Twojego umysłu pomoże nam we wprowadzeniu Cię do odkrycia prawdy o sobie, własnych emocji, myśli oraz o przyczyn konkretnych zachowań, a także ich konsekwencji. Doprowadzę Cię do odkrycia powodów Twoich niechcianych przeżyć i możliwości zastąpienia ich zachowaniem, odczuwaniem i myśleniem, które będzie dla Ciebie dobre, miłe i satysfakcjonujące. Punktem końcowym pracy z Tobą będzie dotarcie do oczekiwanego stanu lub wymarzonego celu, który jest przez Ciebie pożądany.

icon-02

Jak traktuję współpracę z Tobą?

Praca z Tobą będzie dla mnie przestrzenią w której moja koleżeńskość, szczerość, opiekuńczość, ale też bogata wiedza, długie doświadczenie i empatia spotka się z Twoimi wątpliwościami, niepowodzeniami czy zatroskaniem. Każdy klient jest dla mnie kimś niesamowitym, mającym swoje życie, miejsce i czas w dziejach naszego świata. Kiedy się godzę z Tobą na współpracę, to godzę się również na współpracę, akceptację i szacunek wobec tego co jest poza Tobą (Twoi bliscy, praca, przyjaciele, pozostałe cele). Mogę Ci zagwarantować ciepły kontakt na który bezwarunkowo zasługujesz.

icon-03

Jak będzie wyglądać kontakt i nasze działanie?

Mamy wszelkie powody ku temu, aby w obecnej sytuacji rozwojowej historii kultury i techniki ludzkiej, traktować zmianę własnego zachowania jako najważniejszą z umiejętności. Nie ma większej szansy na stawienie czoła swojej zmianie w pojedynkę. Myślę jednak, że wspólnie ze mną możesz sprostać temu zadaniu poprzez zbadanie łańcucha przyczyn, które wyzwalają korzystne w Tobie myśli, stany emocjonalne i zachowania. Nie znajdziesz lepszej i szybszej metody zmiany niż spotkanie ze sprawiedliwym, bezstronnym i uczynnym psychologiem.

Jedyną sprężyną dla chęci zmiany działania i jej podtrzymania jest w nas nasza gorąca wola i zimne myślenie. Niemniej, dzięki właśnie naszemu rozumowi możemy panować nad okolicznościami i warunkami koniecznymi do przejawiania się woli. W moim podejściu będę starał się wzmacniać w Tobie siłę woli do zmian, a także wykorzystać ją do realizacji pożądanych przez Ciebie efektów. Dzięki umysłowej pracy nad poznaniem przyczyn jej osłabienia będziesz osiągać swoje osobiste cele w zgodzie ze sobą oraz innymi ludźmi i utrzymywanymi z nimi relacjami.

Do czego dążę w pomocy psychologicznej dotyczącej wprowadzania korzystnych zmian?

Wraz z Tobą będę w pozytywny i wspierający sposób dążyć do osiągnięcia przez Ciebie pożądanego stanu lub celu. Osiągniemy to dzięki wzmacnianiu w Tobie poczucia skuteczności, obniżeniu niepożądanych emocji i wywoływaniu odczuć pożądanych. Wykorzystamy również Twoje osobiste zasoby (doświadczenia, przeżycia, umiejętności, postawy, przekonania, sposoby radzenia, Twoje otoczenie i indywidualną historię życia) których niekiedy możesz być nieświadom, a które mogą być dla Ciebie bardzo cenne w czasie zachodzących zmian.

Jeśli osobiste doświadczenia są niewystarczające, to nasza wspólna praca nad zmianą skupi się nad ich wywołaniem i przyjemnym przeżyciem pierwszy raz. Wspólnie wypracujemy w Tobie sprawowanie większej kontroli nad własnym zachowaniem, które chcesz przejawiać oraz utrzymaniem pożądanego kierunku działania, myślenia i odczuwania, nawet po niepowodzeniach, chwilach wahania oraz roztargnienia. Myślę, że będzie Ci niezmiernie fajnie przez to ze mną przejść. 

icon-04

Ocena Twoich postępów w czasie zachodzących zmian

Dzięki wykorzystaniu odpowiednio przygotowanych przeze mnie lub dostępnych na rynku testów psychologicznych, skal pomiaru, kwestionariuszy zachowań będziemy wspólnie śledzić w Tobie zachodzące w czasie zmiany. Dzięki mojej platformie on-line będziemy mogli przyglądać się temu jaki wpływ mają nasze spotkania na pożądane przez Ciebie zmiany.

Uzyskiwane wyniki poddaję analizie statystycznej i wizualizacji która odzwierciedla istotność, kierunek, siłę zmian, a także zwraca prognozę Twoich postępów w przyszłości (pamiętaj też, że jestem naukowcem i specjalistą od statystycznej analizy danych). Dzięki takiemu opartemu na liczbach podejściu, oboje mamy sprawiedliwy i profesjonalny wgląd w trwający w Tobie proces, a także efekty naszej wspólnej pracy nad Twoją psychologiczną zmianą. Myślę, że niewielu psychologów i terapeutów jest w stanie zapewnić tak sprawiedliwą troskę o swojego klienta, który powierza mu w zaufaniu całe swoje życie.

Proces współpracy

Ustalamy cel

Planujemy spotkania

Realizujemy ustalenia

Śledzimy postępy

Oceniamy działania

Omawiamy Twój dobrostan

Inne strony

Metodolog.pl Kanon Pojęć Psychologicznych Test Mirror Profil na Research Gate Mój Facebook Mój Instagram Kontakt Alternatywny Profil na Open Science Framework

Śmieszne fakty

Wizytowałem 24 kraje

Jeśli płyty, to tylko winylowe

Kocham kawę, ale jej nie piję

Byłem mistrzem Polski w wyczynowej jeździe rowerem