Pomoc psychologiczna w gabinecie psychologa Gdańsk Sopot Gdynia Trójmiasto

Pomoc psychologiczna Gdańsk

Pomoc psychologiczna w gabinecie psychologa Gdańsk Sopot Gdynia Trójmiasto

Pomoc psychologiczna w gabinecie psychologa, to specjalistyczna usługa zorientowana na pomc drugiemu człowiekowi, której lokalnie mogą poszukiwać osoby mieszkające na terenie Gdańska, Sopotu, Gdyni (Trójmiasta). Osoby takie są, ale też mogąbyć, zainteresowane profesjonalną pomocą psychologiczną, czyli miejscem i czasem w którym chcieliby dokonać swojej osobistej zmiany zachowania, myślenia lub odczuwania. Osoby te mogą skontaktować się ze mną poprzez zakładkę kontakt (klik). W skład mojej oferty pomocy psychologicznej wchodzą:

 • Profesjonalna pomoc psychologiczna lub kilkukrotne spotkanie z zawodowym psychologiem

 • Abonament na wielokrotność sesji pomocowych, psychologicznych, doraczych (zorientowanych na osiągnięcie konkretnego celu klienta)

 • Pomoc psychologiczna online (skype, google hangouts, telefon)

 • Pomoc psychologiczna z dojazdem do wyznaczonego miejsca (domu, firmy, instytucji)

 • Profesjonalne doradztwo specjalisty psychologa

 • Konsultacje psychologiczne

Co składa się na pomoc psychologiczna oferowaną przez specjalistyczny gabinet psychologiczny?

Niniejsza oferowana pomoc psychologiczna jest kierowana do osób mieszkających na terenie trójmiasta (Gdańsk, Sopot, Gdynia, Trójmiasto). W skład pomocy psychologicznej oferuję różne rodzaje wsparcia i doradztwa psychologicznego:

 • Pomoc w podjęciu odpowiedniej decyzji w oparciu o poznanie mocnych i słabych stron, a także zasobów i potencjału klienta

 • Wypracowanie trwałej zmiany psychologicznej np. rzucenie palenia papierosów, zmianę samopoczucia, oduczenie się niepożądanych nawyków większy wpływ na pożądane stany emocjonalne, zmianę dominującego nastroju

 • Konsultacje psychologiczne mające charakter konsultacji eksperckich z psychologiem specjalistą w dziedzinie mechanizmó osobowościowych

 • Długoterminowe spotkania zorientowane na pożądaną zmianę psychologiczną i jej długotrwałe utrzymanie

Czego dotyczy pomoc psychologiczna oferowana w moim gabinecie?

Pomoc psychologiczna na terenie Gdańska, Sopotu i Gdyni (Trójmiasta) jest prowadzona w obszarach w których zmiana psychologiczna dotyczy zachowania, myślenia i przeżywania emocji. Najczęstszymi oznakami z którymi przychodzą do mnie klienci, to właśnie symptomy które się przejawiają we wspomnianych 3 obszarach. Osoby te wskazują często kilka poniższych sytuacji, zachowań i stanów:

 • Uczucia depresji, bezradności i beznadziei, stale obniżonego nastroju

 • Lęk lub paniczny lęk przed ludźmi, rzeczami, sytuacjami, myślami

 • Znudzenie życiem i wykonywaniem czynności które niegdyś sprawiały radość i satysfakcję

 • Niski poziom poczucia własnej wartości, skuteczności, sprawczości i wspólnotowości

 • Zmniejszona energia, przyjemność i satysfakcja z rzeczy które wcześniej dawały poczucie spełnienia

 • Nadmierny lub chroniczny stres, a także zbyt intensywne obwinianie się

 • Nadmierny stres związany ze zmianami np. pracy, zarobków, burzliwych incydentów w życiu, ograniczonych zasobów

 • Nadmierna agresja (słowna, fizyczna), gniew i irytacja skierowana w innych

 • Zależność od substancji (papierosy, alkohol i inne), od pewnych zachowań lub innych osób

 • Trudności z przeżywaniem pożądanych emocji
 • Problemy ze snem i wypoczynkiem

Czego możesz oczekiwać ode mnie i pomocy psychologicznej jaką dostarczam?

Jeśli jesteś osobą poszukującą pomocy psychologicznej w gabinecie to dobrze trafiłeś/aś. Pracuję na terenie Gdańska, Sopotu i Gdyni (Trójmiasta), a także oferuję pomoc psychologiczną online. Dostarczam pomoc, doradztwo i profesjonalną opiekę psychologiczną.

Jeśli czujesz, że jest beznadziejnie, trudności cyklicznie się powtarzają, nie masz już żadnego nowego pomysłu na zmianę, wszystko do tej pory zawiodło, to wiedz, że są ludzie tacy jak ja. Oferuję pomoc psychologiczną w gabinecie, który będzie dla Ciebie wsparciem w czasie zachodzących w wewnątrz i na zewnątrz Ciebie zmian. Są ludzie którzy czekają, by Ci pomóc. Nie jesteś sam/a.

Pozdrawiam ciepło,

mgr Konrad Hryniewicz

tel: +48 790 309 531

Pomoc psychologiczna w gabinecie psychologa Gdańsk Sopot Gdynia Trójmiasto mgr Konrad Hryniewicz

Pytania i odpowiedzi

Interesuję Cię przeżycie procesu psychologicznego, który odnosi się do pojęcia z jakim jest związana psychoterapia Gdańsk? Potrzebujesz dobrego, profesjonalnego psychoterapeuty pracującego w Gdańsku z możliwością dojazdu do klienta lub konsultacji on-line? Zastanawiasz się nad skorzystaniem z dobrej pomocy psychologicznej w Gdańsku lub jego obrębie, chciałbyś/abyś pozostać osobą anonimową podczas spotkań z psychologiem? Chcesz skorzystać z psychoterapii w Gdańsku, na jego teranie lub okolicach oraz nie chcesz dojeżdżać do jego gabinetu? Ciągle szukasz, zastanawiasz się, podpytujesz innych ludzi o dobrą pomoc, ale nadal nie wiesz gdzie znajdziesz dobry gabinet psychologiczny w mieście Gdańsk, gdzie go szukać i jakiego specjalistę w końcu wybrać? Chcesz dowiedzieć się jaki jest dobry psychoterapeuta, który pracuje na obszarze jakim jest Gdańsk, potrzebujesz skontaktować się z nim i nawiązać relację osobą którą jest dobry psycholog Gdańsk? Poszukujesz miejsca jakim jest poradnia psychologiczna w której znajdziesz spersonalizowaną, odpowiednią i korzystną dla Ciebie pomoc?

Psychoterapia Gdynia to słowo może interesować ludzi szukających profesjonalnego psychoterapeuty w Gdyni. Taka psychoterapia Gdynia jest możliwa do znalezienia w internecie jeśli w wyszukiwarkę internetową wpiszę się pomoc psychologiczna Gdynia, a także frazę o następującym kształcie psychoterapeuta Gdynia. W wynikach wyszukiwania po wpisaniu odpowiednich treści mogą pojawić się również wyniki, które będą odnosić się do prezentowania treści jaką jest gabinet psychologiczny Gdynia, a możliwe, że również pojawi się dobry psychoterapeuta Gdynia. Jeśli ktoś jest również zainteresowany po prostu usługami psychologicznymi może wpisać psycholog Gdynia. Wiele osób w Gdyni się specjalizuje się w dostarczaniu tego typu usług. Jeśli ktoś szuka wielowymiarowej pomocy dla siebie lub swojego dziecka, to zachęcam serdecznie do wpisania w gogle terminu poradnia psychologiczna Gdynia. Prawdopodobnie pojawi się lista placówek świadczących kompleksową pomoc psychologiczną na terenie Gdyni, a może i nawet trójmiasta. Czy człowiek w ogóle powinien zaczynać poszukiwania relacji z jakimś psychologiem od instytucji jaką jest jakaś poradnia psychologiczna Gdynia?

Jest możliwe znalezienie w sieci dobrego, niedrogiego, profesjonalnego i miłego psychologa po wpisaniu w przeglądarkę google psychoterapia Sopot? Tak, jest wielce prawodopodobne, że w wynikach wyszukiwania pojawi się lista osób w których będzie jakiś dobry psychoterapeuta na ternie Sopotu, a także i okolic. Taki psycholog zaoferuje możliwie, że dobrą pomoc psychologiczną wszystkim ludziom którzy się z nim skontaktują za pośrednictwem maila, telefonu lub formularza kontaktowego na stronie internetowej (taka forma kontaktu z psychologiem ułatwia pozostanie anonimowym). Taka osoba jaką jest psychoterapeuta pracujący w Sopocie ma pewnie swój gabinet psychologiczny w którym wykonuje zawód dobrego psychoterapeuty i specjalisty od ludzkich zachowań, uczuć i myśli. Możliwe, że pracuje w poradni psychologicznej na terenie Sopotu, ale możliwe również, że ma swoją prywatną praktykę w której realizuje usługi psychologiczne, pomoc i psychoterapię zorientowaną na zmianę zachowań, uczuć i myśli. Jeśli jesteś osobą poszukującą dobrego psychologa, to znajdziesz ją wpisując pomoc psychologiczna Sopot w przeglądarce.

W Trójmieście jest wiele gabinetów psychoterapii, który wybrać, gdzie szukać najlepszej i profesjonalnej pomocy psychologicznej? Po czym poznać dobrego psychoterapeutę, kiedy się z nim umówić, a także jak znaleźć odpowiednią pomoc psychologiczną w Trójmieście? Psychoterapeuta Trójmiasto to często wyszukiwana usługa przez osoby poszukujące gabinetu psychologicznego w którym chcieliby dokonać swojej psychologicznej zmiany, zwiększyć swoją satysfakcję z życia. Osoby te są przekonane o tym, że dobry psycholog może być przez nich odnaleziony w Trójmieście. Wystarczy dobrze poszukać lub udać się do poradni psychologicznej. Można ją wyszukać w internecie wpisując w przeglądarkę frazę „poradnia psychologiczna Trójmiasto”. Prócz specjalistycznych poradni pojawią się strony z usługami psychologicznymi, które będą odsyłały poszukującego do rożnych psychologów z którymi można się umówić na spotkanie, konsultację lub psychoterapię. Trójmiasto jest pełne pomocy psychologicznej.

Psychoterapia Gdańsk

Psychoterapia Gdańsk Osobowość borderline: Co myślą i jak odczuwają świat osoby z tym zaburzeniem?

Psychoterapia Gdańsk osobowości borderline. Jak zdiagnozować? Czy mam osobowość borderline? Czym jest zaburzenie borderline?r

Psycholodzy, badacze, psychoterapeuci [z Gdańska] i lekarze psychiatrii zajmują się borderline od końca XX wieku. Zaobserwowali oni, że jest pewna powtarzająca się regularność w przejawianiu się u ludzi pewnych wzorców zachowań. Zaburzenie osobowości borderline (Borderline Personality Disorder [BPD]) jest teraz najczęściej diagnozowanym zaburzeniem w śród pacjentów psychiatrycznych i klientów gabinetów psychologicznych psychoterapia Gdańsk. Najważniejszymi przejawami tego zaburzenia zachowania jest zmienność poczucia tożsamości, chroniczne uczucie pustki, epizody nieodpowiedniej i intensywnej agresji, a także historia intensywnych i niestabilnych związków z innymi ludźmi (Ryan & Shean, 2007). Okazuje się, że najwięcej zaburzeń typu borderline diagnozuje się wśród populacji pacjentów psychiatrycznych (Soler et al., 2014), choć osób z tym zaburzeniem jest oczywiście więcej. Zaburzenie osobowości borderline charakteryzuje się przejawianiem patologicznych cech, czyli negatywnej emocjonalności, brakiem kontroli i antagonizmem. Negatywna emocjonalność w borderline dotyczy braku stabilności emocji, silnej reaktywności emocjonalnej, lękliwości oraz depresyjności. Natomiast, brak kontroli w tym zaburzeniu przejawia się impulsywnością i podejmowaniem ryzyka prawnego, społecznego i fizycznego. Wyraźnym przejawem borderline są również nieadaptacyjne procesy poznawcze, czyli zniekształcone przekonania na temat świata i ciągłe próby tłumienia niechcianych myśli (Geiger et al., 2014). Jak zaburzenie borderline widzi psychologia i psycholog praktyk, psychoterapia w Gdańsku? Czym są charakterystyczne psychologiczne cechy tego zaburzenia?

Psychoterapia Gdańsk i psychologia zaburzenia borderline: Poznawcze zniekształcenia w umyśle osoby z przejawem zaburzeń borderline

Psychoterapia Gdańsk - Badania naukowe wskazują, że zniekształcenia poznawcze w zaburzeniu borderline są centralną przyczyną zachowań ludzi z kompleksem borderline (Geiger et al., 2014; Kovács et al., 2021). Wykształcone w toku społecznego uczenia się schematy poznawcze decydują o tym jak ludzie widzą sami siebie, a także świat w ogóle (Bandura, 1961; Freeman et al., 2015). Zniekształcone poznanie, czyli nieadaptacyjne przekonania na temat siebie i świata u osób z zaburzeniem borderline sprawia, że ludzie Ci odbierają siebie i świat inaczej niż osoby w normie. Takie zaburzone pojmowanie świata i siebie ma decydujący wpływ na osobiste podejmowanie odpowiednich zachowań, a także sposób reagowania na świat społeczny (Kuhl, 1981; Maier & Seligman, 2016) i odczuwane emocje (Geiger et al., 2014). Badacze poznania osób z zaburzeniem borderline wskazują, że zniekształcenia poznawcze w tym zaburzeniu dotyczą głównie tego, że osoby uważają się za osoby złe, bez poczucia sprawstwa, wrażliwe, a także, że świat wokół nich jest niebezpieczny i nieprzychylnie nastawiony. Trzy główne przekonania tych osób, które wskazują na pewne patologie to, że według nich świat jest niebezpieczny oraz wrogo nastawiony, a ich własna tożsamość jest nie do przyjęcia i zasługuje na karę (Freeman et al., 2015). Te przekonania o sobie samym, a także o świecie wiążą się nieufnością wobec innych, poczuciem odrzucenia przez innych, zależnością od innych, bezradnością, ciągłą potrzebą zaspokajania potrzeb, a także nieustanny, poczuciem samotności. To wszystko jest, przez osoby z tym zaburzeniem, intencjonalnie tłumione po to by niechciane lub niemiłe myśli wyleciały ze strumienia świadomości (Geiger et al., 2014). Oczywiście taka strategia działania sprawia paradoksalnie, że myśli niepożądane ruminują w świadomości osoby i są jeszcze silniej dostępne w umyśle (Wegner & Erber, 1992). Czujemy już podskórnie, że psychologiczna sytuacja osoby z tym zaburzeniem nie jest przyjemna. Natomiast, jak osoba z takim zaburzeniem odczuwa siebie i świat społeczny? W jaki sposób psychoterapia gdańsk odgrywa rolę? W które obszary psychoterapia gdańsk będzie kierować swoje oddziaływanie.

Emocjonalność w zaburzeniu borderline

Badania naukowe wskazują, że odczuwanie świata przez osoby borderline jest bardzo dla nich dotkliwe. Okazuje się, że osoby te doświadczają mniejszego zrozumienia swoich emocji, a także opisują siebie jako mających ograniczoną zdolność do pokonania negatywnych emocji (Leible & Snell, 2004). Obserwuje się również, że zaburzenie borderline jest również związane z innymi zjawiskami psychologicznymi np. poczuciem opuszczenia, wrażeniem osamotnienia (co wydaje się być pochodną wzorca dziecięcego przywiązania do z dysfunkcjonalnym rodzicem), są niezdolne do regulowania swoich emocji, by względnie normalnie funkcjonować w relacjach społecznych. Borderline jest związane również z problematycznymi wzorcami nastroju. [Psychoterapię w Gdańsku] Osoby te dynamicznie doświadczają bardzo zmiennego nastroju, negatywnego afektu, a także przejawiają niekontrolowaną agresję (Leible & Snell, 2004). Psycholodzy obserwują, że w warunkach klinicznych osoby te są częściej diagnozowane jako osoby z zaburzeniami nastroju, emocji i uzależnieniami od substancji (Trull et al., 1997). Obserwacje badawcze specjalistów psychologii wskazują, że osoby z zaburzeniem borderline są nie tylko niezdolne do identyfikowania swoich emocji, ale mają też problemy z identyfikowaniem emocji i stanów innych osób (Glenn & Klonsky, 2009; Mitchell et al., 2014).

Jak wygląda psychoterapia i pomoc psychologiczna osobom z zaburzeniem borderline? Na czym psycholog głównie się skupia?

Pomoc psychologiczna osobom przejawiającym wzorce zachowań zdefiniowych w zaburzeniu borderline może być skuteczna jeśli podejdzie się do osoby w odpowiedni sposób. Podobnie jak w przypadku psychoterapii Gdańsk, najskuteczniejszym sposobem jest podejście do tego zjawiska poprzez teorię poznawczo społeczną (Bandura, 1961, 1971; Bandura & Adams, 1977; Freeman et al., 2015; Kuhl, 1981; Maier & Seligman, 2016). Choć obiecującym podejściem do pracy z takimi osobami jest posługiwanie się wizją funkcjonowania człowieka opisywaną przez teorię interakcji systemów osobowości (Kuhl, 2000, 2001; Kuhl et al., 2020), ale o tym może w innym wpisie.

Kluczowymi celami psychoterapii czy pomocy psychologicznej osobom z zachowaniami z definicji borderline są trzy obszary życia. Ich wybór zależy głównie od możliwego czasu trwania spotkań z klientem. W krótkiej perspektywie czasowej pracuje się z klientem nad najbardziej dotkliwymi zachowaniami, czyli samookaleczaniu się, niszczycielską impulsywnością, zażywaniem substancji, agresją, podejmowaniem ryzykownych decyzji itp. Oczywiście po takiej krótkiej interwencji wiele zachowań może przejawiać się dalej, dlatego sugeruje się klientowi dalszą pracę z psychologiem specjalistą lub psychoterapeutą np. Psychoterapii Gdańsk.

Dla dłuższej pracy z klientem proponuje się trzy cele w konkretnych obszarach funkcjonowania (Freeman et al., 2015). Są to:

 1. Redukcja doświadczeń związanych problemami z innymi ludźmi, lękiem przed opuszczeniem, problemami z własnym Ja, emocjonalną niestabilnością i poczuciem pustki.
 2. Wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa z doświadczaniem i wyrażaniem emocji i własnych potrzeb z osobistym zaangażowaniem z innymi osobami.
 3. Rozwinięcie satysfakcjonującego życia na osobistym i społecznym poziomie.

Bibliografia:

Bandura, A. (1961). Psychotherapy as a learning process. Psychological Bulletin, 58(2), 143–159. https://doi.org/10.1037/h0040672

Bandura, A. (1971). Social learning theory. In Social Learning Theory (pp. 1–46). https://doi.org/10.1111/j.1460-2466.1978.tb01621.x

Bandura, A., & Adams, N. E. (1977). Analysis of self-efficacy theory of behavioral change. Cognitive Therapy and Research, 1(4), 287–310. https://doi.org/10.1007/BF01663995

Freeman, A., Simon, K. M., Beutler, L. E., & Arkowitz, H. (2015). Cognitive Therapy of Personality Disorders. In A. T. Beck, D. D. Davis, & A. Freeman (Eds.), Comprehensive Handbook of Cognitive Therapy (3rd ed.). The Guilford Press. https://doi.org/10.1007/978-1-4757-9779-4_30

Geiger, P. J., Peters, J. R., & Baer, R. A. (2014). Using a measure of cognitive distortion to examine the relationship between thought suppression and borderline personality features: A multi-method investigation. Personality and Individual Differences, 59, 54–59. https://doi.org/10.1016/j.paid.2013.11.005

Glenn, C. R., & Klonsky, E. D. (2009). Emotion dysregulation as a core feature of borderline personality disorder. Journal of Personality Disorders, 23(1), 20–28. https://doi.org/10.1521/pedi.2009.23.1.20

Kovács, L. N., Schmelowszky, Á., Galambos, A., & Kökönyei, G. (2021). Rumination mediates the relationship between personality organization and symptoms of borderline personality disorder and depression. Personality and Individual Differences, 168(June 2020), 110339. https://doi.org/10.1016/j.paid.2020.110339

Kuhl, J. (1981). Motivational and functional helplessness: The moderating effect of state versus action orientation. Journal of Personality and Social Psychology, 40(1), 155–170. https://doi.org/10.1037/0022-3514.40.1.155

Kuhl, J. (2000). A Functional-Design Approach to Motivation and Self-Regulation: The Dynamics of Personality Systems Interactions. In M. Boekaerts, P. R. Pintrich, & M. Zeidner (Eds.), Handbook of Self-Regulation (pp. 111–169). Academic Press. https://doi.org/https://doi.org/10.1016/B978-0-12-109890-2.X5027-6

Kuhl, J. (2001). A Functional Approach to Motivation. In A. Efklides, J. Kuhl, & R. M. Sorrentino (Eds.), Trends and Prospects in Motivation Research (pp. 239–268). Springer, Dordrecht. https://doi.org/10.1007/0-306-47676-2_14

Kuhl, J., Quirin, M., & Koole, S. L. (2020). The Functional Architecture of Human Motivation: Personality Systems Interactions Theory (A. J. Elliot (ed.)). Advances in Motivation Science.

Leible, T. L., & Snell, W. E. (2004). Borderline personality disorder and multiple aspects of emotional intelligence. Personality and Individual Differences, 37(2), 393–404. https://doi.org/10.1016/j.paid.2003.09.011

Maier, S. F., & Seligman, M. E. P. (2016). Learned helplessness at Fifty: Insights From Neuroscience. Psychological Review, 123(4), 340–367.

Mitchell, A. E., Dickens, G. L., & Picchioni, M. M. (2014). Facial emotion processing in borderline personality disorder: A systematic review and meta-analysis. Neuropsychology Review, 24(2), 166–184. https://doi.org/10.1007/s11065-014-9254-9

Ryan, K., & Shean, G. (2007). Patterns of interpersonal behaviors and borderline personality characteristics. Personality and Individual Differences, 42(2), 193–200. https://doi.org/10.1016/j.paid.2006.06.010

Soler, J., Vega, D., Elices, M., Feliu-Soler, A., Soto, À., Martín-Blanco, A., Marco-Pallarés, J., Torrubia, R., & Pascual, J. C. (2014). Testing the reinforcement sensitivity theory in borderline personality disorder compared with major depression and healthy controls. Personality and Individual Differences, 61–62, 43–46. https://doi.org/10.1016/j.paid.2014.01.005

Trull, T. J., Useda, J. D., Conforti, K., & Doan, B. T. (1997). Borderline personality disorder features in nonclinical young adults: 2. Two-year outcome. Journal of Abnormal Psychology, 106(2), 307–314. https://doi.org/10.1037/0021-843X.106.2.307

Wegner, D. M., & Erber, R. (1992). The Hyperaccessibility of Suppressed Thoughts. Journal of Personality and Social Psychology, 63(6), 903–912. https://doi.org/10.1037/0022-3514.63.6.903